Bazénové príslušenstvo

Údržba bazénovej vody, protiprúdy, chrliče...

Automatická údržba bazénovej vody

Aby sme Vám uľahčili starostlivosť o bazénovú vodu, teda dosiahnutiu krištáľovej čistoty a nezávadnosti a následným doplňovaním potrebnej chémie odporúčame automatické dávkovacie stanice ASEKO. Tieto stanice sú vybavené digitálnym displejom kde sa znázorňujú všetky potrebné údaje a parametre Vašej bazénovej vody. Tento bazénový automat meria a dávkuje do bazénovej vody potrebné množstvo chémie čím Vám uľahčuje starostlivosť o vodu. Pre dokonalo prezračnú vodu je potrebné udržiavať hlavne hodnotu pH a hodnotu chlóru. Ponúkame hneď niekoľko druhov týchto zariadení nakoľko sú medzi nami aj alergici ktorý neznášajú zápach priameho chlóru. Takýmto zákazníkom je odporúčaný tzv. salinátor ktorý na báze morskej soli (NaCl) vyrába voľný chlór ktorý je bez zápachu a bez rizika tvorby alergických vyrážok. Samostatný automat pH je potrebný ako pri voľbe salinátora či chlórového zariadenia. Pre náročných zákazníkov máme v ponuke zariadenie All IN ONE, ktorého údaje je možné prenášať na externý displej či Váš smartphone.

Ohrev bazénovej vody

Ponúkame viacero možností ohrevu bazénovej vody keď už samostatné bazénové prekrytie nestačí.
Ohrev bazénovej vody dokáže predĺžiť kúpanie u vonkajších ale aj vnútorných bazénov až o niekoľko mesiacov. Je to dobrá investícia do Vášho pohodlia. Ohrev bazénovej vody je nutný navrhnúť podľa objemu vody v bazéne. Ponúkame možnosť zakúpenia a inštalácie tepelného čerpadla ako a aj tepelného výmenníka. Obidve zariadenia sú samostatné jednotky. Tepelné čerpadlo funguje na princípe cyklov kompresie a expanzie teplonosnej tekutiny kde získava teplo z okolitého vzduchu bazéna. Teplý vzduch je pomocou ventilátoru privádzaný na tepelný výmenník integrovaný v tepelnom čerpadle skrz výparník ktorý teplo odovzdáva teplonosnej tekutine. Celý proces prebieha plynulo a je sledovaný tlakovými a teplotnými snímačmi. Na podobnom princípe funguje aj samostatný tepelný výmenník kde ale jeho zdrojom tepla je plynový alebo iný kotol prípadne doplnený solárnymi kolektormi. Špeciálna konštrukcia výmenníkov obmedzuje prietok tak aby v maximálnej miere zaisťoval prívod tepla a zároveň bol minimalizovaný tlak v ohrevovom systéme.

Bazénové protiprúdy

Každému zákazníkovi sa nevyskytuje možnosť uloženia 10 m dlhého bazéna do záhrady. Je veľa prípadov kde je zákazník obmedzený len na určitú veľkosť. Takýmto zákazníkom neostáva nič iné ako objednať si menší bazén ktorý ale môžu doplniť o bazénový protiprúd vďaka čomu získajú možnosť intenzívneho plávania. Protiprúd je silné vodné čerpadlo s regulovateľným výkonom umiestneným tesne za stenou bazéna. Vyúsťujúca voda z protiprúdu vytvára pocit pohybu v tešúcej vode. Toto čerpadlo si nasáva vodu priamo z bazéna a pod vysokou rýchlosťou ho vracia naspäť. Bazénový protiprúd ale možno využiť ako aj pre masáž či rehabilitáciu.

Bazénový chrlič

Ako ďalšiu bazénovú atrakciu ponúkame bazénový chrlič či masážne dýzy. Chrlič pozostáva z telesa z ušľachtilej ocele a je umiestnený nad bazénovým okrajom. Masážne dýzy zasa tvoria radu 2. a viac cirkulačných dýz ktoré množstvo či rozostup si zákazník určí najlepšie sám. Obe atrakcie sú vybavené externým vysokovýkonným cirkulačným čerpadlom umiestneným v blízkosti bazéna. Tieto atrakcie Vám umožňujú rozdeliť Váš bazén na pr. relaxačnú a oddychovú zónu, v opačnom prípade na zónu aktívneho plávania. Tieto bazénové atrakcie sú vhodné pre rehabilitáciu ako aj pre dokonalý oddych v bazéne.

Neváhajte nás kontaktovať.

Odpovieme do 24 hodín

alebo nám zavolajte +421 / 901 700 707