Kvalita bazénov

Bazény SchwimmbeckenRS v porovnaní s konkurenčnými výrobcami bazénov. Čo by ste mali vedieť než si zakúpite svoj vlastný bazén. Tieto informácie Vám pomôžu pri výbere kvalitného bazénu. Informácie v tomto článku poukazujú na materiálové, konštrukčné a estetické riešenie bazénov z Polypropylénu.

Na výrobu a montáž privátnych (súkromných) bazénov sa nevzťahuje vyhláška č. 72/2008 ministerstva zdravotníctva S.R. Ak teda vznikne spor medzi realizačnou firmou a zákazníkom, ktorý sa týka kvality alebo funkčnosti bazénového zariadenia, či kvality vody, tak neexistuje argument ktorý by spochybnil zle alebo neodborne prevedenú prácu.

Bazény SchwimmbeckenRS

Používame výhradne materiál  s UV stabilizáciou, predlžuje sa tak životnosť  bazénového skeletu a takýto Polypropylén vyniká veľmi dobrou chemickou a mechanickou  odolnosťou. Bazénové teleso je navrhnuté výpočtovým programom IDA-Nexis  32 a spracovaný statický  posudok. Tento spôsob výroby garantuje vysokú odbornosť a kvalitu bazénov SchwimmbeckenRS. Základný materiál z ktorého sú naše bazény vyrábané má hrúbku 8 a 12 mm. Takýmto spôsobom sa výrazne predĺži životnosť  bazénu. Rebrovanie resp. vertikálne vystuženie  bazénového skeletu sendvičovými výstuhami sú navárané každých 500 mm extrudovaným zvarom rozmer výstuh je 51 x 200 mm.

Konštrukcia bazénu je vystužená armovacou oceľou ø 8 mm. Všetky nosné časti našich bazénových skeletov sú navárané extrudovaným zvarom. Plášť a dno bazénu sa zvára polyfúznou metódou na 4m CNC zváračky. Nášľapy vstavaného schodiska majú spodné vystuženie, čo zabezpečuje lepšiu pevnosť a stabilitu. Naše schodiská netreba betónovať! Je celé podplavené vodou a má svoj vlastný cirkulačný okruh, čo zamedzuje tvoreniu rias a usadzovaniu nečistôt.

Schodisko ktoré má vlastný cirkulačný okruh s ošetrenou vodou a je nenarušené vyrezaním  a napokon spätne navarené je zo statického hľadiska pevnejšie s dlhou životnosťou. Rovný typ schodiska je vyrobený bez použitia zvarov, sú tvarované ohýbačkou plastov, čo je   príjemné na dotyk a zároveň elegantné riešenie. Horná hrana bazénového skeletu je ukončená elegantným hliníkovým profilom, pripevneným nerezovými nitmi každých 300mm na plášť  bazénu. U všetkých bazénov z PP sú použité rozvody väčších priemerov ø 63, 75 a 90 mm. Izolácia bazénu je zabezpečená pomocou tvrdeného styroduru Austrotherm 20/30mm. Technologické šachty hranatého tvaru sú vyrábané z masívneho materiálu tak aby bola zaručená vysoká stabilita a pevnosť. Hrúbka použitého materiálu 12/15 mm.

U bazénov s prelivným žľabom dodávame  akumulačné nádrže s objemom od 3m3. Prelivný žľab je skonštruovaný so spádom 1-1,5% / mb, tak aby voda samovoľne odtekala do akumulačnej nádrže. Naša mriežka  prelivnom žľabe spĺňa bezpečnostné a hygienické podmienky pre verejné kúpaliska. Zameriavame sa na inovatívne a pokrokové metódy filtrovania vody, energeticky úsporné  systémy, odborné prepočty prietoku  a celkovej hydraulickej účinnosti. Montáž technológie je ukážkou odbornosti a dlhoročných skúseností spoločnosti ako aj samotného technika. Porovnajte si najskôr spôsob akým je u zákazníkov odovzdaná technológia. To by Vás malo na úvod dostatočne presvedčiť. Na záver chceme upozorniť zákazníka na tzv. hydrauliku vody, pričom sú veľmi dôležité priemery potrubných rozvodov a veľkostí filtračných nádob čím sa nie lenže krátia prevádzkové náklady ale aj zvýši celková filtračná účinnosť. Celková hydraulika bazénu je ako krvný kolobeh ľudského tela, preto by sa nemalo na tomto šetriť.

Lacnejšie bazény

Niektoré konkurenčné výrobky nie sú opatrené ochrannou fóliou. Takto rozpoznáte materiál bez UV ochrany. Drvivá väčšina výrobcov tento krok ignoruje  o čom svedčí aj výrazne poddimenzovaná  konštrukcia celého bazénu. Hmotnosť bazénu  poukazuje na hrúbku použitého materiálu. Konkurenčný výrobcovia používajú materiál o hrúbke 5 až 6mm. Konkurencia vo väčšine prípadov používa  rozmer výstuh 8 x100 mm navárané len PP drôtom, no nájdu sa avšak aj horšie  hodnoty.

U konkurenčných výrobcov nájdeme tieto  nosné časti navárané len PP drôtom čo svedčí  o výrazne nižšej pevnosti. Plášť a dno sa  zvára prevažne ručne s viditeľnými spojmi. Schodiská u iných výrobcov sú bez vystuženia, tieto schody je treba nutne pod-betónovať suchou betónovou zmesou tak aby sa spevnili nášľapy schodiska. Tu sa vyskytuje problém s pružením nášľapov čo môže viesť k trhlinám v spojoch.

Veľa výrobcov nepovažuje za dôležité filtrovať vodu pod schodiskom, čo spôsobuje riziko  tvorenia  rias a baktérií. U schodiska určeného k betonáži výrobcovia nenavárajú potrebné výstuhy(podpery). Sme jediný výrobca ktorý používa tento postup výroby. U ostatných výrobcov nájdete schodisko zvárané z viacerých častí, čo opäť vedie k riziku trhlín. Na konkurenčných bazénoch nájdete len  navarenú obyčajnú vodársku trubku, ktorá rýchlo na slnku degraduje, zlé napojenie okolitého  obkladu alebo  dlažby. Väčšina ostatných výrobcov dimenzuje cirkulačný priemer výtlaku aj nasávania na ø 50 mm, protiprúdne zariadenia sa napájajú na ø75mm.Nie sú dodržiavané základné požiadavky na hydrauliku vody. Častým spôsobom izolácie u konkurencie je používaný bežný polystyrén. V pôde degraduje, je mäkký, má horšie izolačné vlastnosti je cca. o 2/3 lacnejší. Šachty a nádoby u konkurencie nájdete väčšinou kruhového tvaru z tenkostenných materiálov.

Konkurencia vyrába prelivné bazény bez akumulačnej nádrže, kde takýto bazén stráca výhodu tohto typu bazénu a nespĺňa tak ani základné hygienické podmienky. Prevádzkové náklady spotreby vody, chémie energie sú tak opäť výrazne vyššie. Mriežka prelivných bazénov u iných konkurenčných výrobcov nezachytáva drobné nečistoty a hrozí aj nebezpečie úrazu. Veľa iných výrobcov spolieha na nevedomosť zákazníkov a používa technológiu s nízkym  výkonom. Takýto zle navrhnutý systém nedokáže  vodu počas sezóny udržať priezračnú, pričom sa znižuje aj životnosť celkovej technológie  a súčasne sa zvyšujú prevádzkové náklady.

Veľa firiem zláka zákazníka na úvode nízkou koncovou cenou a na záver šetrí pri montáži každý jeden cent čomu aj odpovedajú mnohé nainštalované technológie ktoré sme museli nutne kvôli nefunkčnosti prerobiť. Nedajte sa zlákať bazénovými festivalmi či kolesami šťastia, inak budete mať festival nekonečných opráv Vašej bazénovej technológie.

Pojem hydraulika vody mnohým montážnym firmám nič nehovorí. O tom svedčia priemery potrubných rozvodov a veľkosti filtračných nádob. Spôsob ich zapojenia pričom prichádza k tlakovým stratám a neúčinnosti celkovej filtračnej jednotky.

Rozhodnutie je na Vás …

Neváhajte nás kontaktovať.

Odpovieme do 24 hodín

alebo nám zavolajte +421 / 901 700 707